2. Зимни спортове
  3. Швеция постигна четвърта победа на световното първенство

Швеция постигна четвърта победа на световното първенство

Домакините победиха Германия с 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Отборът на Швеция постигна четвърта поредна победа на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Швеция и Финландия. В мач от четвъртия кръг шведите разгромиха Германия с 5:2 (1:1, 2:1, 2:0).

В продължение на две третини немците задържаха резултата приемлив. Домакините излязоха напред още в 77-ата секунда, когато Маркус Крюгер се оказа най-съобразителен пред врата на Германия. Но 1 секунда предипочивката резултатът беше изравнен.

Краят на втората третина дойде при резултат 3:2. В 43-ата мин. Ларсон донесе спокойствие за домакините, а в 49-ата Йохан Френцен вкара за окончателното 5:2.

В другия мач от групата Норвегия се разправи с Италия с 6:2 (2:1, 2:1,2:0)

В класирането води Швеция с 12 т. от 4 мача, пред Русия - 9 от три, Латвия - 6 от три и Чехия - 5 от 3.

В другата група отборът на Канада постигна трета победа този път срещу Швейцария с 3:2 (0:1, 1:0, 2:1). До този успех канадците стигнаха с големи усилия. 12 минути преди края резултатът беше равен 2:2. Решаващата шайба вкара капитанът на Канада Райън Гецлаф.

Отборът на Канада, заедно с Швеция и Русия, се смята за фаворит за световната титла. Но досега канадците постигнаха три измъчени победи и зегубиха от САЩ. Очакваше се срещу швейцарците те да постигнат безпроблемна победа. За сравнение Финландия се разправи с Швейцария с 5:2.

В другия мач Словакия победи Казахстан с 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). Мачът беше решен в последните 10 минути, когато Томаш Копецки вкара 2 шайби за Словакия.

В класирането в групата все пак Канада е начело с 10 т. от 4 мача пред Финландия 9 от 3 и Словакия и Швейцария с по 6 от 4 мача.