2. Зимни спортове
  3. Швеция разби Австрия със 7:1, САЩ мечтае за златото след 4:2 над Латвия

Швеция разби Австрия със 7:1, САЩ мечтае за златото след 4:2 над Латвия

Отборът на САЩ постигна убедителна победа срещу Латвия с 4:2 в среща от група „C” на световното първенство по хокей в Швейцария. Американците ще преследват златните медали през тази година, след като за последно са печелили бронзовите отличия през 2004 г.

Джонсън, който се отличи с две попадения в мача откри резултата в 4:31 минута, но само девет секунди по-късно Василиевс бе оставен непокрит и изравни резултата. Латвийците обърнаха мача с попадение на Карсумс, който бе изведен сам срещу Еше и безпроблемно го преодоля. Стафорд възстанови равенството в 11:13 минута, като изненада стража на Латвия с далечен удар. До края на мача Джонсън и О’Съливан съумяха да преодолеят стража на латвийците Масалскис и донесоха ценната победа на американците.

В другата среща от групата Швеция разгроми Австрия със 7:1 и излезе начело във временното класиране. Капитанът на шведите Кени Джонсън откри резултата, а негови съотборници Йохансон и Тьорнбер набързо доведоха резултата до 3:0. Мартин Оразе намали резултата в началото на втората част, но малко по-късно Винхадл разстреля Брюклер и направи резултата 4:1. До края на двубоя Винхадл, Харю и Ериксон се разписаха и оформиха крайния резултат. Линус Омарк пък се отличи с 5 асистенции за „тре кронур”.