2. Зимни спортове
  3. Швейцария победи Италия на Световното по хокей

Швейцария победи Италия на Световното по хокей

"Кръстоносците" победиха "скуадра адзура" с 3:0 в мач от Група "Б" на турнира

Италианският вратар Даниел Белисимо оправда името си и направи запомнящо се представяне, но това не се оказа достатъчно в мача срещу Швейцария от Световното първенство по хокей. Интересно е, че това бе и първи мач за Белисимо на подобен форум.

Швейцарците бяха неудържими и спечелиха втората си среща от Група „Б” с 3:0, като това бе и втора поредна загуба за „скуадра адзура” в групата. Швейцарските хокеисти поеха контрола над мача още в самото начало като записаха цели 18 удара, но Белисимо бе безпогрешен.

Все пак Моне даде преднина на „кръстоносците” минута след началото на втората част – 1:0. Швейцария продължи да доминира на леда в тази част и логично достигна и до втори гол, дело на Брунер. Третото попадение за швейцарците бе дело на Плюс 16 секунди преди сирената за край на мача. За играч на мача за Швейцария бе определен Моне, а приза в италианския отбор взе Белисимо.

Последните мачове от Група „Б” ще се играят на 12-ти април, като двойките са Канада – Швейцария и Италия – Латвия.