2. Зимни спортове
  3. Сидни Кросби записа четвърти хеттрик в кариерата си

Сидни Кросби записа четвърти хеттрик в кариерата си

Сидни Кросби записа в личната си статистика четвърти хеттрик, след като заби три гола и подаде за още два при успеха на Питсбърг Пингуинс с 8:3 над Ню Йорк Рейнджърс. Кросби вкара един гол в първата третина, два в третата и подаде за още две попадения пак в първата.

Останалите голове бяха дело на Евгений Малкин, Макс Талбът, Марк Ийтън, Паскал Дюпюи и Тайлър Кенеди. Така Пингвините постигнаха шеста победа в осемте си последни мача и с по 36 точки си поделят водачеството в Източната конференция с по 36 точки.

Бостън Бруинс излезе начело в Североизточната дивизия, след като Майкъл Ридър вкара решаващата дузпа за успеха с 4:3 над Отава Сенаторс. Той преодоля вратаря Брайън Елиът при четвъртия опит в дузпите, а отборът му регистрира пета победа от шест мача. Двата отбора непрекъснато се гонеха в резултата, като гостите поведоха с 1:0, но накрая се радваха на изравняването.

Вратарят Йохан Хедберг регистрира първи мач без допуснат гол в кариерата си за успеха на Атланта Трашърс с 1:0 над Филаделфия Флайърс. Единственото попадение вкара Рич Пейвърли, което е негово 10 за сезона.

Тим Уондъл вкара в 2:12 минута на допълнителното време за Далас Старс, който се наложи с 4:3 след продължение над Тампа Бей Лайтинг. Домакините се възползваха от числено превъзходство през втората част и в рамките на 71 секунди нанизаха два гола за 3:3.

С пет гола в третата част Бъфало Сейбърс надви Каролина Хюрикейнс с 5:1. Вратарят на домакините Райън Милър спаси 30 удара, а отборът с 30 точки се нарежда на второ място в Североизточната дивизия.