2. Зимни спортове
  3. Симоне Хусвалд спечели спринта в Хохфилцен, Филипова на 42-о място

Симоне Хусвалд спечели спринта в Хохфилцен, Филипова на 42-о място

Представителката на Германия Симоне Хусвалд спечели спринта на 7.5 км за Световната купа в австрийския зимен център Хохфилцен, съобщава „Евроспорт”.

Хусвалд не направи нито една грешка при двете си влизания на стрелбището и завърши с време от 23:04.3 минути. Втора на 14.1 секунди остана рускинята Светлана Слепцова с 2 грешки, а трета остана Андреа Хенкел от Германия с 1 грешка и изоставане от 18.3 секунди.

Екатерина Юриева (Русия), Хелена Йонсон (Швеция), Тора Бергер (Норвегия), Мартина Бек (Германия), Албина Ахатова (Русия), Даря Домрачева (Беларус) и Ана Карин Олофсон (Швеция) допълниха почетната десетка.

Павлина Филипова се представи много добре на огневия рубеж като уцели и 10-е мишени, но бавното предвижване по трасето и отреди 37-а позиция на 1:45.7 зад Хусвалд. Филипова няма да прибави точки за Световната купа от този старт.

От останалите българки Нина Кленовска остана 85-а, Емилия Йорданова - 89-а, и Силивия Георгиева – 107-а.