2. Зимни спортове
  3. Славия срази ЦСКА

Славия срази ЦСКА

Отборът на Славия записа трета убедителна победа в първенството на страната по хокей на лед, като срази ЦСКА и с 15:0 (2:0, 8:0, 5:0).

Двубоят се игра пред около 100 души, а залата в столичния квартал "Овча купел" бе огласяна от агитките на двата отбора, дошли да подкрепят любимците си.

През първата третина домакините вкараха само два гола чрез Роман Моргунов и Юрай Душичка, който дебютира с екипа на Славия, информира БТА.

През втората третина само за няколко минути "белите" набързо увеличиха разликата в резултата с нови попадения, дело на Росен Христов, Росен Асенов, Иван Славов и Мартин Миланов. В последната част на полето се появиха повечето от резервите на Славия, но това не помогна много на гостите да стигнат поне до почетен гол.

Следващият мач от втория кръг е на 30 ноември от 20.45 часа в Зимния дворец на спорта между вечните съперници ЦСКА и Левски.