2. Зимни спортове
  3. След олимпийска титла в биатлона Швеция оттегли жалба

След олимпийска титла в биатлона Швеция оттегли жалба

Ръководството на отбора на Швеция оттегли жалбата си след състезанието на 10 км преследване за жени в биатлона, предаде БТА.
"Съставът на Швеция размисли и оттегли протеста си", каза представител на Международната федерация по биатлон. От шведския лагер претендираха, че техни състезателки са стартирали със забавяне.

Шведката Ана-Карин Олофсон е трябвало да стартира 20-та, с изоставане от лидерката Анастасия Кузмина на 58 секунди. Организаторите обаче допуснаха грешка и тя стартирала 14 секунди по-късно.

Олофсон завърши шеста, но организаторите и приспаднаха 14-те секунди и тя стана 4-та, на 11,1 секунди след третата Мари-Лор Брюне (Франция). Състезанието спечели германката Магдалена Нойнер.

При мъжете в преследването на 12.5 км двама състезатели стартираха предварително. На 10км при жените три биатлонистки пък стартираха по-късно.

Джереми Тела от САЩ стартира с 22 секунди по-рани и се смъкна от 20-то до 24-то място в крайното класиране. Канадецът Жан Филип Лагеле бе наказан с 30 секунди и от пети се смъкна 11-ти.

При жените четвъртата в класирането Ана-Карин Олофсон стартира с 14 секунди по-късно. Международната федерация по биатлон и организаторите се извиниха за недоразумението.