2. Зимни спортове
  3. Слепцова заработи повече от 1 милион рубли

Слепцова заработи повече от 1 милион рубли

След първите три етапа от Световната купа по биатлон за тази година спортистите в лагера на руския представителен отбор, в съответствие с подписаните с Съюза на руските биатлонсти (СРБ) договори са заработили 3,3 милиона рубли. От тази сума повече от милион се падат на оглавяващата класирането за Световната купа при жените Светлана Слепцова – 1,075 милиона, съобщава информационна агенция „Весь Спорт”.

Договорните взаимоотношения между СРБ и членовете на националния отбор бяха подписани на 15 декември, по време на визитата на новия президент на спортната организация Михаил Прохоров в австрийския Хохфилцен. Съглашението обаче е в сила от 1 декември 2008 г. Съгласно подписания договор за призови места в етап за Световната купа, както в индивидуалните състезания, така и в щафетата спортистите ще получават заплащане от СБР на стойност: за първо – 250 хиляди, 200 за второ и 150 за трето място. В щафетата паричните награди се разпределят по равно измежду биатлонистите.

За трите етапа, които се състояха до сега, руските представителки участваха в 18 старта, в които заеха общо 16 оризови места: шест първи (три в щафетата), шест втори и четири трети. В парично изражение това класиране се равнява на 3 милиона и 300 хиляди рубли.

Може би това ще даде отговор на догадките за колебливия старт на сезона и поседвалото смазващо присъствие на руските атлети по подиумите на етапите от световната купа.