2. Зимни спортове
  3. Словакия се класира за следващия кръг след пердах над Казахстан – 5:1

Словакия се класира за следващия кръг след пердах над Казахстан – 5:1

Националният отбор на Словакия се класира за следващата фаза на Световното първенство по хокей на лед, след като снощи размаза състава на Казахстан с 5:1 в Кьолн

Националният отбор на Словакия се класира за следващата фаза на Световното първенство по хокей на лед, след като снощи размаза състава на Казахстан с 5:1 в Кьолн. Словаците останаха втори в своята група „А”, която бе спечелена от настоящия шампион Русия, трети се нареди тимът на Беларус, а Казахстан ще спори със САЩ за оставане с дивизия 1.

Двубоят започна изключително равностойно, като в началото нито един от двата тима нямаше преимущество. Все пак в 17-ата минута словаците излъгаха своя съперник, след като Марек Заграпан откри резултата. През втората третина Словакия тотално овладя инициативата и започна да мачка своя съперник. В 6-та минута те удвоиха преднината си чрез Иван Черник, а 8 минути по-късно Черник покачи на 3:0 с втория си гол в мача. Казахстан се върна в мача в началото на последната третина, когато Дударев се разписа за 1:3. Устремът на казахстанците обаче бе спрян набързо и в 14-ата минута Татар направи 4:1 за словаците. Крайното 5:1 оформи Подконички 2 минути преди края на двубоя.

Така Словакия остава на 2-о място в Група „А” и продължава в следващата фаза, докато Казахстан ще играе за оставане в дивизия 1 срещу тима на САЩ в събота, 15-и май.