2. Зимни спортове
  3. Стефан Присадов с втора победа за купа "Бороспорт"

Стефан Присадов с втора победа за купа "Бороспорт"

Присадов заслужи първото място в надпреварата на писта "Попангелов" в Боровец с общо време от двата манша от 1:45.01

Българинът Стефан Присадов спечели слалома за купа "Бороспорт", валиден за Европейската купа по ски алпийски дисциплини на ФИС. Присадов заслужи първото място в надпреварата на писта "Попангелов" в Боровец с общо време от двата манша от 1:45.01 минута. Така 21-годишният българин записа втори успех, след като вчера триумфира и в гигантския слалом за купа "Бороспорт". На второ място в слалома финишира словакът Матей Фалат с изоставане от 1.28 секунда.

Трети на 1.72 секунда се нареди друг българин Георги Нушев, който днес празнува 17-и рожден ден. В слалома при жените първа завърши 16-годишната Вера Асенова за 1:54.71 минута. Тройката допълниха други две българки. Втора само на 39 стотни от секундата остана Силвия Маджарска, а трети се нареди победителката от вчерашния гигантски слалом Александра Попова с общо време от двата манша от 1:56.19 минута.