2. Зимни спортове
  3. Свендсен победи Бьорндален в Руполдинг

Свендсен победи Бьорндален в Руполдинг

Устюгов си върна лидерството за Световната купа по биатлон

Двамата най-добри биатлонисти в момента Емил Хегле Свендсен и Оле Ейнар Бьорндален направиха страхотен спринт в германския зимен център Руполдинг, кръг от Световната купа.

Свендсен надделя над най-титулувания състезател в този спорт с едва 3,2 секунди преднина. Той не направи нито една грешка при двете си стрелби и завърши 10 км трасе за 23:27,5 минути.

Бьорндален също свали всичките 10 мишени, но завърши за 23:30,7 минути. Третото място остана за представителя на Германия Мики Грайс, с изоставане от 33,5 секунди и също точна стрелба.

Топ 8 оформиха Доминик Ландертингер (4-и), Симон Фуркад (5-и), Мартин Фуркад (6-и), Иван Черезов (7-и) и Максим Чудов (8-и).

Руснакът Евгени Устюгов завърши 9-и и си върна лидерството в генералното класиране за Световната купа, изпреварвайки американеца Тим Бурк, завършил 31-и. Бурк вече е 3-и, след Симон Фуркад. Свендсен е 4-и, а Бьорндален заема 5-а позиция.

От българите Краси Анев е 66-и (2 грешки и изоставане от победителя на 2:42,6 минути), Владимир Илиев е 69-и (2 и +2:55,2 мин.), Михаил Клечеров е 75-и (2 и +3:03,8 мин.), Мартин Богданов е 119-и (4 и +5:22,9).