2. Зимни спортове
  3. Тампа Бей Лайтнинг победи Атланта в продължението

Тампа Бей Лайтнинг победи Атланта в продължението

Хокейният Тампа Бей Лайтнинг победи Атланта Трашърс с 4:3. Победното попадение 2:56 мин. на продължението отбеляза центърът Стивън Стамкос.

Той се отчете за 15-и път от началото на сезона, с което стана и най-резултатният играч на Тампа. „Светкавиците” приключиха серия от гостувания с победа, но тя не дойде по най-желания начин. Гостите в Атланта на два пъти опропастиха преднина от два гола в последната третина.

Два гола за Тампа нанизаха Стефан Велю и Райън Малоун във втората част на срещата. Тобиас Енстрьом върна едно попадение в началото на последната третина. Къртис Фостър изведе гостите отново с два гола напред, докато в последните пет минути Трашърс изравниха чрез Вячеслав Козлов и Ивандър Кейн.

В друга среща от Националната хокейна лига Чикаго Блекхоукс записа седма поредна победа – 1:0 срещу Ванкувър. Единственият гол срещу Ванкувър Канъкс бе дело на Брайън Бикел, който не се бе разписвал през последните три години.