2. Зимни спортове
  3. Тампа победи шампиона Питсбърг с 2:0

Тампа победи шампиона Питсбърг с 2:0

Вратарят на Каролина Кам Уорд направи 34 спасявания при втория си мач след завръщане от контузия при победата на тима като гост над Монреал с 2:1 в мач от първенството на НХЛ

Вратарят на Каролина Кам Уорд направи 34 спасявания при втория си мач след завръщане от контузия при победата на тима като гост над Монреал с 2:1 в мач от първенството на НХЛ. Ерик Стаал донесе успеха на своя отбор сгол в 2:55 минути на третата част. Марк-Андре Бержерон откри за Монреал през първата част, а през втората Брендън Сътър изравни. Монреал има равен брой точки - 82 с Филаделфия и Бостън в Източната конференция, а Каролина е на 7 точки от място в плейофите.

Стийв Стамкос вкара 46-ия си гол за сезона и се доближи само на едно попадения от лидера в НХЛ Сидни Кросби, след като се разписа при победата на Тампа Бей над шампиона Питсбърг с 2:0. Кросби и неговите съотборници не успяха да се възползват дори от численото си превъзходство за пет минути през първата част. "Пингвините" пропуснаха и шанса си да водят с три точки пред Ню Джърси в Атлантическата дивизия.

Вратарят на Тампа Бей - Майк Смит, направи 37 спасявания при втория си мач без допуснат гол този сезон. Стийв Дауни също бе точен за Тампа Бей. В Далас Стив От вкара три гола и постигна първия си хеттрик в кариерата при успеха на домакините над Сан Хосе с 5:1. Луи Ериксон и Брайън Сътърби също се разписаха за Далас, а за Сан Хосе точен бе Логън Кутур. Сан Хосе е лидер в Западната конференция със 104 точки актив.