2. Зимни спортове
  3. Тина Бахман открадна първото място в последния спринт за годината

Тина Бахман открадна първото място в последния спринт за годината

Германката Тина Бахман записа сензационна победа в едва третия си старт за Световната купа по биатлон със спечелването на последния за годината 7,5-километров спринт в сибирския Ханти Мансийск.

Бахман успя да удържи сънародничката си Симоне Хаусвалд, прекосявайки финалната линия за 20:49.8 минути, само на 3.7 сек. пред съотборничката си, която подобно на победителката не допусна грешки в стрелбата си.

Шведката Хелена Йонсон завърши на далечната 19-а позиция, като това се оказа достатъчно да спечели наградния глобус в спринта. Преднината й в генералното подреждане бе съкратена до едва 11 точки пред германката Кати Вилхелм, която приключи 20-а. Тора Бергер, Магдалена Нойнер и Олга Зайцева все още запазват шансовете си в борбата за голямата награда в двете оставащи състезания през уикенда.