2. Зимни спортове
  3. Тора Бергер отвя конкуренцията в спринта

Тора Бергер отвя конкуренцията в спринта

Норвежката Тора Бергер спечели спринта на 7,5 километра в Руполдинг, валиден за световната купа по биатлон за жени на другия ден след победата на нейния брат Ларс, който в петък изненадващо спечели спринта при мъжете

Норвежката Тора Бергер спечели спринта на 7,5 километра в Руполдинг, валиден за световната купа по биатлон за жени на другия ден след победата на нейния брат Ларс, който в петък изненадващо спечели спринта при мъжете. Тора Бергер, която е олимпийска шампионка от Ванкувър-2010 на 15 километра, финишира за 20 минути,33,3 секунди без нито една грешка в стрелбата и изпревари двете германки - Андрея Хенкел, втора на 1,1 секунди след Бергер, и Магдалена Нойнер - трета на 15,8 секунди след победителката.

Финландката Каиса Макарайнен, която днес завърши на 8-мо място, продължава да води в генералното класиране за световната купа по биатлон благодарение на блестящия си старт през този сезон. Макарайнен е начело в генералното класиране с 493 точки, следвана от Хелена Еколм /Швеция/ - 461 точки, Андрея Хенкел /Германия/ - 400 точки, и др.

На старт в Руполдинг застанаха и две българки. Нина Кленовска се класира на 51-во място с 23:20.01 минути и 1 грешка в стрелбата и завърши на 2:46.8 минути след победителката Тора Бергер. Ния Димитрова се класира на 90-то място с време 26:00.02 минути с три грешки в стрелбата на 5:26.9 минути след победителката Бергер. Днес завършиха 93 биатлонистки. Утре, неделя, в Руполдинг ще се състои преследване, за което се класират първите 60 от днес, в това число и Нина Кленовска.