2. Зимни спортове
  3. Тора Бергер спечели драматично масовия старт в Трондхайм

Тора Бергер спечели драматично масовия старт в Трондхайм

Норвежката Тора Бергер направи магически деня за феновете на биатлона в Трондхайм, като спечели масовия старт след крайно драматично състезание.

Бергер направи една грешка при 4-те си стрелби и даде време 39,29,7 минути, оставяйки на секунда зад себе си германката Симоне Денкингер-Хусвалд, която допусна две грешки на огневия рубеж. Французойката Сандрин Баи остана трета, на 2,1 секунди зад победителката.

Състезанието бе много оспорвано, като Бергер успя да триумфира пред родна публика благодарение на уникалния си финален спринт. Така тя дублира успеха на Норвегия днес, след като Бьорндален спечели масовия старт при мъжете.