2. Зимни спортове
  3. Тора Бергер спечели старта на 15 км в Словения

Тора Бергер спечели старта на 15 км в Словения

Тора Бергер (Норвегия) спечели индивидуалния старт на 15 км за жени в Поклюка (Словения), валиден за Световната купа по биатлон

Тора Бергер (Норвегия) спечели индивидуалния старт на 15 км за жени в Поклюка (Словения), валиден за Световната купа по биатлон.

Норвежката бе безупречна на огневия рубеж и финишира първа с време 42:47,0 минути, извоювайки седма победа за Световната купа в кариерата си.

Втора остана финландката Каиса Макарайнен на 01,8 секунди след победителката, с 1 пропуск при стрелбата. Трета е Мари Лор Брюне (Франция) на 35,3 секунди и чиста стрелба.

Българката Нина Кленовска зае 39-о място с 47:45,9 минути (1 пропуск в стрелбата).

Другата българска представителка Емилия Йорданова е 79-а с 52:42,3 минути (7 грешки в стрелбата).

В генералното класиране след шест старта начело е Каиса Макарайнен с 306 точки, следвана от Хелена Екхолм (Швеция) с 253 точки и Анна Карин Зидек (Швеция) с 240 точки.