2. Зимни спортове
  3. Торонто Мейпъл Лийфс надви Монреал Кънейдиънс с 3:2 след дузпи

Торонто Мейпъл Лийфс надви Монреал Кънейдиънс с 3:2 след дузпи

Тази нощ в НХЛ се изиграха още 10 мача, ето и резултатите от тях

Отборът на Торонто Мейпъл Лийфс постигна изключително престижна победа, след като надделя много трудно над тима на Монреал Кънейдиънс с 3:2 след изпълнение на дузпи. Срещата се игра в зала „Еър Канада Център” в Онтарио, а това бе трета поредна победа за домакините, които се борят за оставането си в Източната конференция.

Двубоят започна изключително равностойно, а първото попадение падна чак в 17-ата минута на първата третина, когато при пауърплей в своя полза Торонто излезе напред чрез Божак. 34 секунди преди финалната сирена за първата част обаче Джонта се разписа за Монреал и така изравни резултата – 1:1.

Във втората и третата част зрителите видяха по едно попадение. Във втората третина Фил Касел изведе Торонто отново напред с гол с 19-ата минута, а в 14-ата минута на третата част Джонта изравни за 2:2 и прати мача в продължение. В него двата отбора не съумяха да си отбележат гол и така спорът трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. В тях домакините вкараха два наказателни удара срещу един на Монреал и така се поздравиха с успеха с 3:2.