2. Зимни спортове
  3. Торонто обърна Ню Йорк Рейнджърс с 5 гола за 5 минути

Торонто обърна Ню Йорк Рейнджърс с 5 гола за 5 минути

"Кленовите листа" губят 0:2 седем минути преди края, бият 5:2

Торонто Мейпъл Лийфс направи невероятен обрат при домакинството си на Ню Йорк Рейнджърс. Канадският тим губеше с 0:2 малко повече от 7 минути преди края, а успя да победи с 5:2. Гостите поведоха с 2:0 след голове на Райън Калахан и Блеър Бетс, по един във всяка третина. Това не отчая домакините и те атакуваха непрестанно в последната третина. Усилията им се увенчаха с успех 7,24 минути преди края, когато Джон Митчел разпечата вратата на отлично пазилия до този момент резервен страж на Рейнджърс Стивън Валикет. Голът разколеба гостите и те пуснаха още 4 гола в следващите 5 минути. Джейсън Блейк изравни, а 52 секунди след неговия гол Павел Кубина вкара за 3:2. Джон Митчел отново се разписа, правейки преднината на Торонто 4:2, а Доминик Муур отбеляза пети гол във вратата на ошашавените гости. Въпреки загубата Рейнджърс остава на първо място в Източната конференция, а Торонто са осми.