2. Зимни спортове
  3. Трета загуба за САЩ на световното по хокей

Трета загуба за САЩ на световното по хокей

САЩ записа трета загуба на световното първенство по хокей на лед и остана на последното четвърто място в група "D". Този път "янките" отстъпиха с 2:3 на Финландия и ще участват в плейофа за оставане в първа дивизия. Американците, сребърни медалисти от Олимпиадата във Ванкувър, пристигнаха в Германия с надежда за трета световна титла, но записаха три поражения и са на последно място в своя поток.

САЩ записа трета загуба на световното първенство по хокей на лед и остана на последното четвърто място в група "D". Този път "янките" отстъпиха с 2:3 на Финландия и ще участват в плейофа за оставане в първа дивизия. Американците, сребърни медалисти от Олимпиадата във Ванкувър, пристигнаха в Германия с надежда за трета световна титла, но записаха три поражения и са на последно място в своя поток. За последен път САЩ загуби и трите си мача в груповата фаза на шампионата на планетата през 2003 година. Лео Комаров, Петери Нумерлин и Сами Капанен се разписаха за финландците, които поведоха с 3:1. Американецът Ти Джей Оший оформи крайното 3:2 в полза на Финландия. Първият голза САЩ бе дело на Дейвид Мос.

В другия мач от групата домакинът Германия победи с 3:1 Дания. Със силни изяви се отличи Феликс Шуц, който отбеляза втория гол за Бундестима. От тази група Финландия, Германия и Дания продължават напред в шампионата на планетата.

В група "В" Швейцария постигна престижен успех с 4:1 над олимпийския шампион Канада. Мартин Плюс се разписа един път и подаде две асистенции за първата швейцарска победа над канадците в последните 76 години. В следващата групова фаза ще играят Швейцария, Канада и Латвия. Италия ще се бори за оставане в първа дивизия.