2. Зимни спортове
  3. Трудна победа за Бостън, издънки за Сан Хосе и Ванкувър

Трудна победа за Бостън, издънки за Сан Хосе и Ванкувър

Лидерът в Североизточната дивизия на Националната хокейна лига Бостън Бруинс постигна трудна победа с 2:1 срещу последния в своята група Ню Йорк Айлендърс. Първата третина на срещата премина без отбелязани попадения, останалите две също бяха белязани с пестеливата игра на съставите.

Бостън поведе с 1:0 в третата минута на втората част с гол на Марк Савар. В последната третина Ню Йорк губеше с 2:0, след като Мартин Сен Пиер бе удвоил преднината за гостите с гол в 6-ата минута. Айлендърс намалиха разликата с почетно попадение на Бил Герин в последната минута на срещата.

Ванкувър Канъкс
допуснаха домакинско поражение с разгромното 1:4 срещу състава на Финикс Койотис. Канъкс, които се намират на второ място в Северозападната дивизия на западната конференция с почти изравнен актив от 22 победи срещу 19 загуби допуснаха срамното поражение от третия в Тихоокеанската дивизия, които имат сходен актив от 22 победи срещу 18 загуби за този сезон.

Почетното попадение за домакините дойде в 11-ата минута на последната третина и бе дело на Даниел Седин. Головете за гостите отбелязаха Линдстрьом, на два пъти в 1-ата и 13-ата минути на първата третина, Яндъл (2:22 на втора третина) и Мюлер в 8:34 на втората част. Вторият гол на Линдстрьом и този на Мюлер дойдоха по време на „пауър плей”.

Водачите в Тихоокеанската дивизия Сан Хосе Шаркс изпуснаха мача срещу „съседите” от Западната конференция Калгари Флеймс, завършил при 3:2 за „северняците”.

Сан Хосе, които доскоро имаха правото да носят „титлата” на най-резултатен отбор в лигата, сега заемат едва трето място по този показател със 152 гола. Пред тях със 159 се нареждат Бостън Бруинс, докато като едноличен лидер се е установил състава на Детройт Ред Уингс със 165.

Головете за „акулите” отбелязаха Клоу (1:00 на 1-ата) и Торнтън в 7-ата на втората част. За Калгари се разписаха редовният реализатор Деймънд Лангоу, останалите попадения за гостите добавиха Конрой и Дион Фануф в 16:03 минути на последната част.