2. Зимни спортове
  3. Уинипег победи шампиона Бостън

Уинипег победи шампиона Бостън

Детройт продължава победната серия у дома

Уинипег Джетс победи носителя на Купа Стенли Бостън Брюинс с 4:2 в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Брайън Литъл се отличи с два гола в рамките на две минути през третата част за успеха на Джетс. Литъл изведе Уинипег за трети път в резултата за 3:2 в четвъртата минута на последната третина, а малко по-късно отново бе точен за крайното 4:2. Александър Бурмистров и Блейк Уилър отбелязаха другите две попадения за Уинипег, а за Бостън точни бяха Джордън Керън и Дейвид Крейчи.

Детройт постигна 22-а поредна домакинска победа след успех с 2:1 над Нешвил. Павел Дацюк донесе успеха на червените крила с попадение 5 секунди преди края. Три дни след като счупиха рекорда в НХЛ за поредни домакински победи в един сезон, играчите на Детройт изравниха и постижението за серия от победи у дома в рамките на два сезона. Детройт може да подобри и този рекорд още в неделя в мача срещу Сан Хосе.
Александър Сьомин вкара решителния гол за победата на Вашингтон с 2:1 като гост на Флорида. Сьомин се разписа за 2:1 6:33 минути преди края на мача. Преди това Александър Овечкин вкара за Вашингтон, отбелязвайки 24-ия си гол за сезона, а Томас Фрайшман бе точен за Флорида.

Вратарят на Ню Джърси Мартин Бродьо спаси 36 удара при победата над Анахайм с 3:2 (след изпълнение на дузпи). Иля Ковалчук и Патрик Елиас вкараха при наказателните удари, а Бродьо отрази удара при дузпите на Райън Гецлаф и донесе успеха на Вашингтон.