2. Зимни спортове
  3. „Ураганите” отвяха Вашингтон с 6:3 като гост

„Ураганите” отвяха Вашингтон с 6:3 като гост

Един от основните претенденти за Купа Стенли – Вашингтон Кепитълс, записа изненадваща домакинска загуба с 3:6 (0:3, 2:1, 1:2) от тима на Каролина Хюрикейнс в среща от редовния сезон на Националната Хокейна Лига

Един от основните претенденти за Купа Стенли – Вашингтон Кепитълс, записа изненадваща домакинска загуба с 3:6 (0:3, 2:1, 1:2) от тима на Каролина Хюрикейнс в среща от редовния сезон на Националната Хокейна Лига. След това поражение столичани останаха втори във временното класиране на Източната конференция с 54 точки, докато „ураганите” останаха последни с 27 точки в актива си.

Като цяло двубоят бе доста интересен и нито една от третините не завърши с равенство. В първата от тях гостите от Каролина хвърлиха в шок своя опонент, след като я спечелиха с класическото 3:0. През втората столичани се опитаха да се върнат в мача и съумяха да стопят малко разликата, след като я взеха с 2:1. В третата финална част обаче тимът на Каролина отново наложи своето темпо и въпреки, че в първите минути домакините вкараха от дузпа, в крайна сметка „ураганите” я спечелиха с 2:1, а за най-добър играч в мача бе избран Ерик Стаал, който вкара два гола и се отчете с още две асистенции.