2. Зимни спортове
  3. „Ураганите” пометоха Флорида със 7:2

„Ураганите” пометоха Флорида със 7:2

Далас Старс нанесе първо за сезона поражение на Калгари Флеймс

Две срещи се изиграха от програмата на редовния шампионат в Националната хокейна лига. Карлина Хърикейнс победи със 7:2 тима на Флорида Пантърс, докато Далас Старс нанесе първо за сезона поражение на Калгари Флеймс – 5:2.

Каролина започна сезона с две загуби и много колеблива победа с дузпи в предишните три кръга на шампионата. В двубоя срещу Флорида домакините успяха да постигнат първата си убедителна победа.

Том Костопулос, Туомо Рууту и Юси Йокинен се разписаха в рамките на 10 минути от първата третина. Крилото Рей Уитни реализира след първата почивка, а сред голмайсторите се нареди и Мат Кълън. Общо 12 играчи на Хърикейнс намериха място в списъка за голмайстори и голови асистенции.

Късната петъчна вечер ще бъде запомнена в отбора на Далас Старс. Петима от хокеистите на гостуващия в Калгари тим отбелязаха първите си попадения за сезона, които донесоха и първа победа на тексаския тим от подновяването на шампионата. Калгари Флеймс вкуси първа загуба след четири безгрешни „стъпки” от началото на сезон 2009/10.

Майк Рибейро, Брайън Сътерби, Том Уондъл, Луи Ериксон и Брад Ричардс бяха точни за победата с 5:2 срещу  Флеймс.