2. Зимни спортове
  3. „Ураганите” удариха шампиона след продължение

„Ураганите” удариха шампиона след продължение

Ето и останалите резултати от играните тази нощ мачове

13-ят в Западната конференция на НХЛ тим на Каролина Хърикейнс, се наложи трудно като домакин с 4:3 над шампиона и 2-и във временното подреждане Питсбърг Пенгуинс след продължение.

Срещата започна по страхотен начин за „пингвините”, които откриха резултата след 64 секунди игра чрез Джордан Стаал. В 6-та минута шампионите вече водеха с 2:0 при пауърплей в своя полза, след като точен за тях бе Бил Гуерин. След този гол обаче играчите на Каролина се активизираха и в 8-та минута, вече при свой пауърплей, намалиха резултата на 1:2 чрез Рей Уитни. В 10-ата минута „ураганите” съумяха да изравнят статуквото, а автор на гола бе Зак Бойчук. До края на първата третина не паднаха нови голове и тимовете се оттеглиха на почивка при равенство 2:2.

Във втората третина Каролина продължи устрема си в 3-та минута вече водеше с 3:2, а голмайстор бе Ерик Стаал. Няколко минути по-късно Мат Куук от „пингвините” направи 3:3, а нов гол до края на тази и следващата част не падна. Така двата тима влязоха в продължение, в което Брайън Потиер донесе успеха на „ураганите” с гол в 23-ата секунда.