2. Зимни спортове
  3. Ванкувър разби Далас

Ванкувър разби Далас

По този начин тимът записа четвърта поредна победа

Водачът в Северозападната дивизия на НХЛ - Ванкувър спечели дербито срещу лидера в Тихоокеанската дивизия Далас с 4:1 и записа четвърта поредна победа за сезона.

Близнаците Даниъл и Хенрик Седин вкараха два гола при числено превъзходство, а вратарят Кори Шнайдер спаси 44 удара за успеха на канадците. Рафи Торес и Кевин Биекса вкараха другите два гола за Ванкувър, а за домакините почетно попадение реализира Брендън Мороу.

Сейнт Луис записа пета поредна победа след 4:3 срещу Финикс. Алекс Стийн се отличи с гол и асистенция, а Ярослав Халак спаси 30 удара. Сейнт Луис поведе с 4:0, но последва отпускане и гостите върнаха 3 гола през третия период.

Ню Йорк Айлендърс поднесе изненада, побеждавайки лидера в Централната дивизия Детройт с 4:3 след продължение. Пи Ей Паренто вкара при числено превъзходство в 3:57 минута на продължението и донесе победата на нюйоркчани.