2. Зимни спортове
  3. Ванкувър разгроми Питсбърг в НХЛ

Ванкувър разгроми Питсбърг в НХЛ

Ванкувър разгроми носителя на Купа "Стенли" Питсбърг с 6:2 в мач от първенството на НХЛ. Решителна за крайния развой на срещата се оказа втората част на мача, която домакините спечелиха с 4:1. Най-полезен в техните редици бе Хенрик Седин, записал гол и две асистенции. Алекс Бъроуз, Микаел Самуелсон, Яник Хансен, Уили Мичъл и Райън Кеслър също се разписаха за победителите, а Роберто Луонго направи 22 спасявания.

За "пингвините" точни бяха Евгени Малкин и Мат Куук. Питсбърг остава втори в подреждането на атлантическата дивизия на Източната конференция, а Ванкувър е втори в северозападната дивизия на Западната конференция.

Сейнт Луис записа победа при домакинството си на Ню Йорк Рейнджърс с 4:1. С гол и асистенция за домакините се отличиха Роман Полак и Алекс Стийн. Каролина отстъпи при домакинството си на Атланта с 3:5, в мач от шампионата на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. По един гол и една асистенция за гостите записаха Зак Богосян и Иля Ковалчук, а две от попаденията за Каролина бяха дело на Юси Йокинен.

Флорида се наложи с 5:2 над Тампа Бей. По две попадения за домакините вкараха Кори Стилмън и Ростислав Олеш, а вратарят на тима Томас Вокун направи 47 спасявания.

Кълъбъс и Чикаго си отбелязаха общо 11 гола за крайното 6:5 в полза на гостите от Чикаго. Два гола и една асистенция за Блекхоукс записа Джонатан Тоус, а също толкова реализира и крилото на гостите - Рик Неш. С три асистенции за победителите се отличи и Патрик Кейн. Чикаго е лидер в класирането на централната дивизия на Западната