2. Зимни спортове
  3. Ванкувър с убедителен успех срещу Нешвил, Шаркс отмъкнаха точките в Чикаго

Ванкувър с убедителен успех срещу Нешвил, Шаркс отмъкнаха точките в Чикаго

Ванкувър Канъкс победи Нешвил Предатърс с 4:1 у дома, Сан Хосе Шаркс бие Чикаго Блекхоукс с 3:2

Хокейният Ванкувър Канъкс записа убедителна победа с 4:1 над Нешвил Предатърс и зарадва родната публика преди коледната почивка в НХЛ.

Даниел и Хенрик Седин направиха изключително силен мач, поделяйки два гола и две асистенции за победата на Канъкс. Вратарят Роберто Луонго бе почти безупречен и остана само на 5 минути от 50-ата „суха мрежа” в кариерата си. Патрик Хорнквист обаче реализира единствения гол за Нешвил, който се оказа твърде недостатъчен за победата.

Канъкс е непобеден в последните си осем мача. „Канадците” заемат трето място в северозападната дивизия с 42 точки. В централната дивизия Предатърс са втори с 47 точки.
В друг двубой от редовния сезон на НХЛ Сан Хосе Шаркс увеличи преднината си в тихоокеанската дивизия с победа като гост на лидера в централната Чикаго Блекхоукс.

Вратарят на „акулите” Евгени Набоков бе обявен за играч на мача, но публиката в „Юнайтед Сентър” му лепна етикета „Гринч-а, който открадна Коледата”. 21-те хиляди фенове в Чикаго искрено се надяваха любимият им тим да спечели последното си домакинство преди коледните празници. Набоков обаче имаше други намерения и спаси цели 45 удара към вратата си.
Джо Торнтън и Дани Хийтли се отчетоха за попаденията на гостите, докато за Хоукс точни бяха Патрик Кейн и Мариан Хоса.

С победата Сан Хосе стана най-резултатният тим в Западната конференция, а освен това измести Чикаго от първото място.