2. Зимни спортове
  3. Ванкувър сломи Чикаго с 5:3 и поведе в сериите

Ванкувър сломи Чикаго с 5:3 и поведе в сериите

Oтборът на Ванкувър поведе с 1-0 победи на Чикаго в плейофите на НХЛ. Канадците успяха да победят съперник с 5:3 в първия мач между двата тима.

Oтборът на Ванкувър поведе с 1-0 победи на Чикаго в плейофите на НХЛ. Канадците успяха да победят съперник с 5:3 в първия мач между двата тима.

Демитра изведе напред Ванкувър в 16-ата минута на първата част. Седин и Кислер направиха резултата 3:0 с шайби в 6-ата и 16-ата минути на втората част. Гостите стигнаха до гол едва през третата третина, която бе най-резултатна.

Кейн намали на 1:3 в 2-ата минута на последната част, а отново той вкара и за 2:3 в 11-ата минута. Боланд вкара още едно попадение за Чикаго в 15-ата минута, за да направи резултата 3:3. Сало изведе отново напред Ванкуръв с шайба в 19-ата минута, а Джонсън оформи крайното 5:3 в 20-ата минута.