2. Зимни спортове
  3. Вашингтон и Каролина с победи в плейофите в НХЛ

Вашингтон и Каролина с победи в плейофите в НХЛ

Вашингтон успя да смачка Рейнджърс с 5:3 и по този начин да изравни плейофната серия на 3-3. Столичани бяха по-добрият отбор и напълно заслужено взеха успеха, който е втори пореден за тях срещу "рейнджърите".

Юрчин поведе напред Кепитълс с гол в 8-ата минута на първата част. Само минута по-късно обаче Рейнджърс изравни. Грийн и Поти докараха резултата до 3:1 в полза на Вашингтон с голове в 14-ата и 18-ата минути на първата третина. Козлов и Овечкин добавиха още две попадения за  5:1 в 10-ата и 17-ата минути на втората част. В третата част Калахъм и Стайл вракаха две шайби за Рейнджърс за крайното 3:5.

В друг плейофен мач Каролина смачка Ню Джърси с 4:0, като след тази победа изравни резултата в серията 3-3. Головете за Каролина бяха дело на Уитни, Стаал на 2-пъти и Йокинен. Това е поредният плейофен мач, който ще има инфарктна развръзка.