2. Зимни спортове
  3. Вашингтон изравни серията срещу шампиона Питсбърг

Вашингтон изравни серията срещу шампиона Питсбърг

Седми мач ще определи финалиста в Източната конференция на НХЛ

Вашингтон надделя над Питсбърг с 5:2 като гост и изравни на 3:3 победи серията от втория кръг в Източната конференция на Националната хокейна лига.

Столичани записаха втори пореден успех, а в последния мач от елиминацията в сряда през нощта ще приемат миналогодишния носител на купа "Стенли" в решаващ сблъсък за класиране на финала в Конференцията. Андре Бураковски отбеляза два гола за гостите, Ти Джей Оши и Никлас Бекстрьом се отличиха с по гол и асистенция, Джон Карлсон също вкара, а Евгени Кузнецов добави две асистенции. Вашингтон реши мача с три безответни гола в третата част, с които поведе с 5:0.

Джейк Гюнцел и Евгени Малкин направиха загубата на домакините малко по-почетна с попадения в последните 3:22 минути.
Вашингтон отправи 26 точни удара в мача срещу едва 18 за домакините.

Сидни Кробси записа 97-ата си асистенция в плейофите при гола на Гюнцел и изпревари легендата Марио Лемьо на първото място в клубната ранглиста по този показател.

Любопитното е, че Питсбърг никога не е губил седми мач като гост в историята си в директните елиминации за купа "Стенли", като има пет победи в пет такива срещи.