2. Зимни спортове
  3. Вашингтон първи си осигури място в плейофите за купа "Стенли"

Вашингтон първи си осигури място в плейофите за купа "Стенли"

Алекс Овечкин вкара в 98-ата секунда на добавеното време за 2:1 над Каролина, а столичани спечелиха за 50-и път през сезона

Лидерът в Националната хокейна лига Вашингтон победи Каролина с 2:1 след продължение и стана първият отбор през сезона, който си осигури място в плейофите за купа "Стенли". Алекс Овечкин вкара в 98-ата секунда на добавеното време, а столичани спечелиха за 50-и път през кампанията и вече имат 105 точки, с 14 повече от водача в Западната конференция Далас.

Джъстин Уилямс също се разписа, а вратарят Брейдън Холтби отрази 25 шайби. Джордън Стаал се разписа за Каролина, а стражът Еди Лак спаси 29 удара.

Крис Летанг единствен се разписа при дузпите и донесе успеха на Питсбърг с 2:1 над гостуващия Ню Йорк Айлъндърс. Крис Кюниц вкара в редовното време в мач номер 800 в кариерата си в лигата и допринесе за третата последователна победа на тима си. Кайл Окпосо изравни за гостите 5:25 минути преди края и все пак осигури точка на тима си.

Австриецът Михаел Рафл се разписа два пъти и помогна на Филаделфия да надделее над гостуващия Детройт с 4:3 в пряк двубой за осмото място на Изток. Стийв Мейсън спаси 34 изстрела, а Уейн Симъндс и Гостисбихиър също вкараха за седмия успех в последните девет мача на тима. Така Филаделфия се доближи само на точка от осмото място, което заема Детройт, но има и два мача по-малко от съперника.

Флорида спечели с 4:1 срещу домакина Монреал и оглави Атлантическата дивизия с 87 точки.
Винсънт Трочек се отличи с гол и асистенция за успеха.

Водачът в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис разгроми домакина Далас с 5:2. Анже Копитар завърши с гол и асистенция, а гостите спечелиха за четвърти път в последните си пет срещи и се доближиха само на 2 точки от върха на Запад.