2. Зимни спортове
  3. Вашингтон победи Минесота, Атланта вкара седем на Лос Анджелис

Вашингтон победи Минесота, Атланта вкара седем на Лос Анджелис

Брайън Потие отбеляза гол в началото на третия период за обрата при победата на Вашингтон над Минесота с 3:1 в среща от първенството на НХЛ.

Това е четвърта поредна победа за тима в отсъствието на звездата Александър Овечкин.

Майк Грийн вкара през втората част за столичани, след като гостите откриха резултата, а Бруук Лайх оформи крайния резултат. Руският вратар на домакините Семьон Варламов отрази 29 удара.

Овечкин, който не игра в последните пет мача на отбора, се очаква да се завърне в тима тази нощ за двубоя с Ню Джърси.    Атланта разгроми Лос Анджелис със 7:0 като с два гола и две асистенции се отличиха Максим Афиногенов и Иля Ковалчук. Два гола и една асистенция добави Ивендър Кейн, а Зак Богосян добави едно попадение за третата поредна победа на тима.
Вратарят на Атланта Ондрей Павелец направи 38 спасявания при първия си мач в кариерата без допуснат гол.

Джейсън Поминвил донесе победата на Бъфало над Калгари с 2:1 след дузпи, а Райън Милър отрази 25 удара. В Чикаго домакините се наложиха над Торонто с 3:2 с победен гол на Патрик Кейн.