2. Зимни спортове
  3. Вашингтон с нов успех – 5:2 над Атланта Трашърс

Вашингтон с нов успех – 5:2 над Атланта Трашърс

Тази нощ в НХЛ се изиграха още 4 мача, ето и резултатите

Отборът на Вашингтон Кепитълс постигна поредна победа, след като се наложи с 5:2 като домакин над тима на Атланта Трашърс в мач от редовния сезон на НХЛ. След поражението гостите заемат 10-о място в подреждането с 81 точки. Столичани пък вече си осигуриха класиране за плейофите, както и спечелване на Източната конференция и в момента имат 120 точки на върха.

Двубоят започна много равностойно и в началните минути зрителите нямаха възможността да видят попадение. Първото такова дойде в 15-ата минута на първата част и бе дело на Никлас Бекстрьом. През втората третина гостите от Атланта се активизираха и съумяха да обърнат резултата в своя полза с голове на Артюхин и Макартър, съответно в 12-ата и 14-ата минути. В 17-ата обаче Овечкин отново изравни статуквото, а развръзката на мача дойде в последната третина. В нейната 10-та минута отново Овечкин направи 3:2, а в 13-ата и 14-ата Химера и Бекстрьом оформиха крайното 5:2.