2. Зимни спортове
  3. Вашингтон се наложи трудно над Каролина - 3:2, Калгари разгорми Нашвил с 5:0

Вашингтон се наложи трудно над Каролина - 3:2, Калгари разгорми Нашвил с 5:0

Лидерът в Източната конференция Вашингтон Кепиталс победи като гост последния във временното класиране Каролина Хърикенс с 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) в среща от редовния сезон на НХЛ. В друга среща Калгари Флеймс разгроми като гост Нашвил Предатърс с 5:0 (0:0, 2:0, 3:0).

Лидерът в Източната конференция Вашингтон Кепиталс победи като гост последния във временното класиране Каролина Хърикенс с 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) в среща от редовния сезон на НХЛ. Двубоят не започна по най-добрия начин за столичани, след като звездата на тима Алекс Овечкин получи контузия още в първата третина и трябваше да напусне игрището.

Две попадения на Никлас Бекстрьом и едно на Ерик Фер донесоха третата поредна победа за Вашингтон. Така отборът остана на първото място в Източната конференция с 38 точки. С петата си поредна загуба в шампионата Каролина е на последното 15-о място с актив от 15 точки.

В друга среща от НХЛ Калгари Флеймс разгроми като гост Нашвил Предатърс с 5:0 (0:0, 2:0, 3:0). Домакините бяха равностойни на своите противници само през първата третина, която завърши при нулево равенство. След това обаче на леда имаше само един отбор. За най-полезен играч в срещата бе определен финландският вратар на Калгари Мика Кипрусоф, който направи 22 спасявания и не допусна шайба в мрежата си.

Успехът бе четвърти пореден за гостите от Калгари и ги изкачи на втора позиция в Западната конференция с 37 точки. Нашвил загуби за четвърти път у дома през сезона и е на 6-а позиция във временното класиране.