2. Зимни спортове
  3. Вилхелм спечели златен медал от спринта на Световното първенство, българките слаби

Германката Кати Вилхелм спечели златен медал от спринта на 7,5 км от Световното първенство по биатлон в Пьончан, Корея. Вилхелм, която е лидер за Световната купа, не направи нито една грешка при двете си стрелби и завърши с време от 21:11.1 минути.

Втора на 9.9 секунди зад нея завърши сънародничката на Вилхелм Симоне Хусвалд, също без грешка на огневия рубеж. Бронзовото отличие спечели рускинята Олга Зайцева с изоставане от 27.1 секунди.

Българката Павлина Филипова завърши на 50-о място в спринта на 7,5 км от Световното първенство по биатлон в Пьончан. Филипова направи 3 грешки при двете си посещения на огневия рубеж и остана на 3:03.9 минути зад спечелилата златен медал Кати Вилхелм. С това си класиране Филипова ще участва в преследването на шампионата. Другите българки са съответно – Силвия Георгиева на 85-а позиция с 1 грешка, Нина Кленовска на 86-о място с 3 грешки, а Емилия Йорданова на 87-о също с 3 грешки.