2. Зимни спортове
  3. Йонсон триумфира пред родна публика, Филипова със 7 точки за Световната купа

Йонсон триумфира пред родна публика, Филипова със 7 точки за Световната купа

Хелена Йонсон от Швеция спечели първия индивидуален старт на 15 км от новия сезон за Световната купа по биатлон за жени, предаде „Евроспорт”. Шведката Йонсон триумфира пред родна публика в зимния център Йостерсунд. Тя не допусна нито една грешка при четирите си стрелби на огневия рубеж и завърши с време 45:05,01 минути. Втора зад нея се нареди представителката на Германия Кати Вилхелм с 1 грешка и изоставане от 39,7 секунди, а трета финишира Екатерина Юриева от Русия с 1 грешка и на 1:10,3 секунди зад победителката. Сред първите 10 в крайното класиране се наредиха още Магдалина Нойнер, Оксана Хвостенко, Лиу Ксиан, Тора Бергер, Мартина Глагов – Бек, Вита Семеренко и Дария Домрачева.

индивидуален старт на 15 км от новия сезон за Световната купа по биатлон за жени, предаде „Евроспорт”. Шведката Йонсон триумфира пред родна публика в зимния център Йостерсунд. Тя не допусна нито една грешка при четирите си стрелби на огневия рубеж и завърши с време 45:05,01 минути. Втора зад нея се нареди представителката на Германия Кати Вилхелм с 1 грешка и изоставане от 39,7 секунди, а трета финишира Екатерина Юриева от Русия с 1 грешка и на 1:10,3 секунди зад победителката.

Сред първите 10 в крайното класиране се наредиха още Магдалина Нойнер, Оксана Хвостенко, Лиу Ксиан, Тора Бергер, Мартина Глагов – Бек, Вита Семеренко и Дария Домрачева.

Павлина Филипова се представи сравнително добре в първия индивидуален старт на 20 км от новия сезон за Световната купа по биатлон за жени. Българката направи 2 грешки от 4 стрелби и завърши на 34-а позиция в шведския зимен център Йостерсунд. Филипова завърши с изоставане 4:53,6 минути от победителката Хелена Йонсон от Швеция. От този сезон първите 40 взимат точки за генералното класиране, което означава, че Филипова ще прибави 7 такива към своя актив. Емилия Йорданова завърши на 85-а позиция с 5 грешки на огневия рубеж, а Силвия Георгиева се нареди на 89-о място също с 3 грешки. Нина Кадева бе заявена в стартовия лист, но се отказа заради здравословни проблеми. Хелена Йонсон от Швеция спечели първия