2. Зимни спортове
  3. Закъснелите Дацюк и Малкин класираха Русия на финала

Закъснелите Дацюк и Малкин класираха Русия на финала

Руснаците надделяха с 2:1 в тежък мач срещу Германия

Последните двама играчи, които се присъединиха към руския национален хокеен отбор, Павел Дацюк и Евгени Малкин класираха страната си за финала на световното първенство по хокей. Настоящите шампиони бяха затруднени максимално от тима на домакините Германия, но въпреки това успяха да постигнат пълен обрат в мача в Кьолн.

Руснаците надделяха с 2:1 в тежък мач срещу германците, които успяха да поведат в резултата с гол на капитана си Марсел Гок в средата на 15-ата минута от първата третина.

Евгени Малкин обаче изравни мача в 11-ата минута на втората част, след като получи пас от Иля Ковалчук и със силен слапшот не остави шансове на Роб Зеп. В заключителните минути на третата част немски играч загуби шайбата в половината на Русия, Дацюк се впусна от единия до другия край на игрището и направи Зеп безпомощен за втори път в мача.

Въпреки загубата Германия ще има шанса да се пребори за първия си медал от световно първенство от 1953-а година насам. Домакините ще спорят за бронза с Швеция утре от 16:15 ч. Русия пък ще срещне Чехия в спора за златните отличия.