2. Зимни спортове
  3. Жени Раданова без конкуренция на републиканското по шортрек

Жени Раданова без конкуренция на републиканското по шортрек

Най-добрата ни състезателка Евгения Раданова от клуб "Айс пик" спечели първото място на 1500 и на 500 метра от републиканското първенство по шорттрек по дистанции, което започна днес на столичната пързалка Славия, съобщиха за Novsport.com.

И на двете дистанции втора е Марина Георгиева-Николова, следвана от Гергана Пацова и Кристина Вутева. Всичките са от клуб "Айс пик". Женската ни щафета - Раданова, Георгиева-Николова, Пацова и Вутева, също стана първа, но за съжаление без конкуренция в тази дисциплина.

При мъжете на 1500 метра победител стана Кирил Пандов (Славия), следван от брат си Асен Пандов (Славия), Асен Йорданов (Айс пик) и Виктор Димитров (Айс пик). На 500 метра шампион е Асен Пандов, а в класирането след него са Кирил Пандов, Асен Йорданов и Виктор Димитров.

При девойките на 1500 метра първа е Петя Георгиева (Айс пик), пред Рая Захариева (Айс пик) и Нели Цанкова (Славия). На 500 метра победи Рая Захариева, пред Петя Георгиева и Нели Цанкова.

При юношите Цветан Цанков (Славия) е първи на 1500 метра и втори на 500 метра. В спринта победител е Петър Петров (Айс пик), който на по-дългата дистанция остана втори. Трети на 1500 и на 500 метра е Тони Попов от клуб "Ледени звезди". Утре са стартовете на 1000 метра за всички възрасти.