2. Зимни спортове
  3. Зимон Шемп спечели преследването в Италия

Зимон Шемп спечели преследването в Италия

Българинът Владимир Илиев остана 32-ри, Анев не финишира

Германецът Зимон Шемп спечели преследването на 12,5 км от шестия етап на Световната купа по биатлон в италианският зимен център Антхолц-Антерселва, съобщава официалният сайт на Международния съюз на биатлонистите.

Германецът постигна втора поредна победа и общо четвърта в кариерата си за Световната купа. Той допусна две грешки в стрелбата и измина дистанцията за 31:27.9 минути. На второ място, само на 1 стотна зад победителя остана австралиецът Симон Едер, а призовата тройка допълни Евгени Гараничев, който бе по-бавен от Шемп с 1.1 секунда.

От българските представители най-добро класиране даде Владимир Илиев, който завърши на 32-а позиция със 7 грешки в стрелбата. Красимир Анев не успя да финишира.