2. - "А" група
  3. Черно море потегли за София с амбиция да спира черна серия на "Герена"

Черно море потегли за София с амбиция да спира черна серия на "Герена"

Награждават Бакари и Матиа Курьор преди мача

Една подготвителна тренировка проведоха днес футболистите на „Черно море“, след която наставникът Никола Спасов определи групата за мача с „Левски“, която е от 19 играча. В нея попаднаха вратарите Георги Китанов и Александър Чанович, както и полевите футболисти: Траян Траянов, Борислав Стойчев, Михаил Венков, Пламен Николов, Педро Еуженио, Мамуту Кулибали, Георги Илиев, Тодор Паланков, Дани Георгиев, Бекир Расим, Симеон Райков, Марк Клок, Стенио дос Сантос, Бакари, Матиа Курьор, Влади Романов и Андреас Васев.

Извън групата останаха Иван Вълчанов, Живко Петков, Мартин Костадинов, Илиян Неделчев и контузените Иван Маркович и Стефан Станчев.

„Моряците“ отиват в София с амбициите да прекъснат черната си серия при гостуванията на „Левски“. Те нямат победа на "Герена" от 1958 година.

Утре пред обяд варненци ще проведат една тонизираща тренировка в столицата, след което Бакари и Матиа Курьор ще получат наградите си за играчи съответно на 30-ия и 26-ия кръг на А ПФГ.

Срещата от 31-я кръг на А група между „сините“ и „Морето“ в четвъртък от 19:30 часа и е поверена на главния арбитър Никола Попов. Негови асистенти ще бъдат Георги Тодоров и Дениз Соколов, а за четвърти съдия бе определен Николай Георгиев. Събитията зад двете врати ще следят Ангел Ангелов и Мартин Емилов. Съдийски наблюдател на двубоя е Костадин Гергинов.