2. - "А" група
  3. Никола Спасов: Седнах със себе си и помислих сериозно над схемата ни игра, смених я

На полувремето най-важни бяха промените, които направих

Старши треньорът на Черно море Никола Спасов посочи, че смените на почивката и промяната на схемата са довели до първата победа през 2015 г. На „Тича” моряците победиха 3:2 Славия след два обрата, като в герой с два гола се превърна резервата Бакари.

„Направихме го по най-сложния начин. Въпреки всичко, съм щастлив, че го направихме. Бях сигурен, че можем. На полувремето най-важни бяха промените, които направих. Бях ги предвидил по принцип. Не ми се искаше по тоя начин да ги направя при негативен резултат. Но бях сигурен, че с промяна на схемата ставаме по-агресивни, влизат агресивни футболисти, които отговориха на моите очаквания. Станахме по-смели през второто полувреме. Имахме и малко късмет в дадени моменти. Китанов спаси много важни ситуации, момчетата вярваха. Вкарахме сравнително бързо изравнителен гол и победният гол просто висеше. Направихме го с нелоша игра през второто полувреме. Сега докрай бяхме активни, искахме да вкараме и четвърти гол”, коментира Спасов пред „Диема Спорт”.

Той се съгласи, че сега ще търси серия от победи и добри игри.

„Естествено, аз просто не смеех да им кажа нищо по-оптимистично предишните седмици, защото изгубихме много лесни точки на собствен терен и то ние си бяхме виновни. Сега наистина, точно това ми е мисълта, говорих им  да останем концентрирани и сериозни до края и да търсим по-горно място.”

Спасов призна, че в сериозен размисъл е решил генерално да смени схемата на игра напоследък.

„В първите мачове през пролетта търсех една и съща схема, седнах и помислих сериозно, че не трябва да се продължава по този начин. Понеже имаме доста хора по фланговете, максимално им дадох шанс, но в крайна сметка хората не отговориха на очакванията, не че нямаха желание. Просто състоянието на хората, които дойдоха, не бяха играли доста дълго в клубовете си. Игрова криза, не ни вървеше играта по тоя начин и още миналата седмица с Лудогорец там реших да променя схемата. Тук започнахме в същия вариант с други хора, не се получи през първото и тогава реших да мина на следващия вариант, който беше сполучлив. Само с разнообразие може да се търсят победите. Да сме смели и агресивни.”

„Наистина много успешно играем със Славия. Предишния период имахме тежки загуби от Славия, нещата се обърнаха, и с други отбори се получи по същия начин. Просто начинът ни на игра разрешава да играем успешно срещу Славия. Това е най-важното според мен, въпреки че Славия са добър отбор, млад, балансиран отбор. Много симпатичен отбор”, завърши Спасов.