2. - Англия
  3. Арсенал се справи без проблеми със Стоук

Арсенал се справи без проблеми със Стоук

„Артилеристите” се наложиха с 3:1 над „грънчарите”

Арсенал постигна важна домакинска победа срещу Стоук Сити в деветия кръг на Английската висша лига. „Артилеристите” се наложиха с убедителното 3:1 над боркия състав на „грънчарите”. Точни за победителите бяха Жервиньо и Робин ван Перси, който се отчете с две попадения. Почетният гол гостите бе дело на Питър Крауч.

Тимът на Арсен Венгер надигра своя съперник и напълно заслужено се поздрави с трите точки. „Топчиите” владееха топката 60% и бяха отправили общо 12 удара към вратата.

Арсенал започна двубоя със самочувствие, наложи домакински натиск и след по-малко от 30 минути игра резултатът бе открит. Жервиньо получи страхотен пас от Аарън Рамзи и даде преднина за своите. Малко по-късно обаче равенството бе възстановено след гол на бившия нападател на Тотнъм Питър Крауч.

През второто полувреме обаче домакините се мобилизираха, атакуваха по-често и действаха по-концентрирано. В 73-ата минута холандският национал Робин ван Перси върна преднината на Арсенал, а десетина минути преди края отново той сложи край на спора в този мач.

Така, Арсенал заема седмото място с актив от 13 точки , а Стоук е девети с 12.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)