2. - Англия
  3. Астън Вила избяга от опасната зона с победа над Нюкасал (ВИДЕО)

Астън Вила избяга от опасната зона с победа над Нюкасал (ВИДЕО)

Тимът от Бирмингам реши мача с два гола за четири минути

Астън Вила спечели с 2:0 домакинството си на Нюкасъл от 13-ия кръг на английската Висша лига. По този начин тимът от Бирмингам се отдалечи на четири точки от зоната на изпадащите. Вила е на 15-а позиция с 14 т. "Свраките" имат една по-малко и са 14-и.

Томас Хурихейн (32) и Янвяр Ел Гази (36) вкараха головете за успеха, който сложи край на серията от три поредни загуби в първенството.

В 28-ата минута Джонджо Шелви изпълни отлично пряк свободен удар но вратарят на Вила спаси удара. Малко след това Дъглас Луис стреля точно, но Дубравка беше на ниво. В 32-ата минута Хурикейн откри резултата с гол от фаул. Само четири след това той късно центрира и Ел Гази от няколко метра да удвои преднината на тима.

В края на полувремето Федерико Фернандес стреля, но вратарят на домакините не позволи топката да влезе в мрежата му.

Шут на Сен Максимен в 47-ата минута беше отразен от Хийтън. След час игра Айзък Хейдън можеше да върне Нюкасъл в мача, но отличната намеса на вратаря го спря.

Три минути по-късно Грийлиш изпробва мерника си, но топката профуча над напречната греда. За финал в рамките на две минути, Дубравка отчая нападателите на Вила в лицето на МакГин и Уесли.