2. - Англия
  3. Блекбърн надви Болтън и Мартин Петров и се отдалечи от опасната зона (видео)

Блекбърн надви Болтън и Мартин Петров и се отдалечи от опасната зона (видео)

Българският полузащитник се появи в игра през втората част, Фулъм срази Съндърланд като гост

Отборът на Блекбърн Роувърс направи важна стъпка по пътя си към оцеляването във Висшата английска лига, след като се наложи с минималното 1:0 над Болтън в домакинския си мач от 35-ия кръг на Премиършип. Тимът от „Иууд Парк” поведе още през първата част и до самия край на двубоя успя да запази преднината си от едно попадение, като също така пропиля и още доста възможности за удвояване на преднината. Българският полузащитник на Болтън Мартин Петров пък се появи в игра в 68-ата минута, заменяйки Матю Тейлър, като националът ни се отличи с един удар към Пол Робинсон. Изстрелът обаче се оказа неуспешен, тъй като не попадна в рамките на вратата.

Срещата започна силно за домакините, които още преди да са изтекли първите пет минути на срещата имаха две не лоши възможности за отбелязване на гол. Бенжани и Мартин Олсон бяха главните виновници за това Блекбърн да не води в резултата, като и двата удара на футболистите на домакините не намериха рамките на вратата на Адам Богдан. Интересните ситуации пред двете врати продължиха, а в 18-ата минута играчите на Оуен Койл пропиляха едно от най-чистите си положения в срещата, след като Родриго нацели лявата греда на вратата на Пол Робинсън.

В 20-ата минута Блекбърн поведе в резултата. Мартин Олсон бе намерен на границата на наказателното поле от свой съотборник и с хубав удар забоде кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Болтън.

До почивката нов гол в мача не падна и двата тима приключиха първите 45 минути от сблъсъка си при резултат 1:0.

През втората част Блекбърн създаде безброй ситуации пред вратата на съперника, но Нзонзи, Джоунс, Диуф, Олсон и Педерсен така и не реализираха открилите се пред тях ситуации. За Болтън пък освен удара на появилия се в 68-ата минута Мартин Петров, добри положения се откриха и пред Иван Класнич и Родриго. Гол във вратата на Пол Робинсън обаче така и не падна и Блекбърн взе важна победа в борбата за оцеляване.

След успеха играчите на Стив Кийн са 15-ти с актив от 38 точки, на три пред 18-ия Уигън. Болтън пък просто доиграва сезона и е осми с 46.

В друг двубой от кръга Фулъм срази с класическото 3:0 Съндърланд. Мачът на „Стейдиъм Ъф Лайт” завърши с убедителен успех за гостите, които показаха добра игра и заслужено си тръгнаха с високо вдигнати глави.

Гол на Гаел Какута в 33-ата минута даде преднина на Фулъм, а двете попадения на Саймън Дейвис през втората част осигуриха класическия успех и трите точки на гостуващия тим.

След успеха Фулъм има актив от 45 точки и е на 9-ото място. Съндърланд има 41 и е на 14-ото място.