2. - Англия
  3. Евертън излъга Ман Сити с гол в края

Евертън излъга Ман Сити с гол в края

Така с тази победа Евертън записа 6-та си победа като гост за сезона и се изкачи на 7-то място с актив от 25 точки, докато Сити остана на 14-та позиция с 18 точки.

Отборът на Евертън постигна поредната си победа като гост. Този път „карамелите” победиха тима на Манчестър Сити с минималното 1:0 в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига, а герой за тима на Дейвид Мойс бе австралиецът Тим Кейхил, който се разписа в самия край на срещата.

Въпреки, че падна само 1 гол, мачът бе много интересен и само добрата игра на двамата вратари попречи резултатът да бъде с по-голямо цифрово изражение. Още в 3-та минута гостите имаха шанс да открият резултата, но ударът на Микел Артета бе спасен по блестящ начин от вратаря Джо Харт. В 14-та минута един от най-добрите в състава на Сити Стивън Айрланд стреля опасно, но тим Хауърд бе на своето място. В 25-та минута Елано също имаше възможност да се разпише. Бразилецът отправи много добър удар от дъгата на наказателното поле, но стражът на Евертън отново спаси. Само 4 минути по-късно Артета стреля много силно и затрудни максимално вратаря Харт, но резултатът остана непроменен. В 39-та минута Шон Райт-Филипс нацели напречната гледа, след като бе изведен по перфектен начин от Венсан Компани. Минути преди края на полувремето Мароан Фелаини стреля опасно с глава отблизо, но Харт отново спаси.

През втората част мениджърът на домакините Марк Хюз пусна в игра бразилеца Жо, но и това не помогна на неговия тим. Евертън заигра далеч по-добре и създаде повече положения за гол. Пропуски за гостите направиха Фелаини и Кейхил, а Сити направи първата си по-сносна атака едва в 80-та минута, когато Жо стреля с глава, но ударът му премина над напречната греда. 3 минути по-късно домакините можеха да стигнат до гол, но изстрелът на резервата Васел бе спасен с вещина от Хауърд. В самия край на срещата Сити бяха наказани и Евертън стигна до победното попадение. Тим Кейхил надскочи всички в наказателното поле, след изпълнение на ъглов удар, и прати топката с глава зад вратаря Харт.

Агентите на звездите на Манчестър Сити се обърнаха към клуба

Отборът е пред сериозен риск да бъде изхвърлен от Висшата лига

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)