2. - Англия
  3. Италия опитоми звездните англичани и достигна финала на Евро 2016

Италия опитоми звездните англичани и достигна финала на Евро 2016

Федерико Димарко вкара от дузпа и фаул за 2:1 срещу Англия в първия полуфинал на Евро 2016 до 19 г.

Италия излъга Англия с 2:1 в първия полуфинал на Евро 2016 до 19 години. В много типичен за Скуадрата стил, италианците вкараха голове от дузпа и фаул и с желязна защита ще играят финал срещу победителя от другия полуфинал, който е повторение на финала от Евро 2016 при мъжете тази година – Франция срещу Португалия.

Англия влезе в мача в Манхайм като фаворит заради трите си победи в групата и атомното нападение от Челси – Айзая Браун и Доминик Соланке.

Италия изигра мача перфектно тактически и през целия мач стоеше компактно в защита и чакаше своите шансове. Андреа Фавили спечели дузпа след неумела намеса на Онома в защита и Федерико Димарко прецизно вкара в горния ляв ъгъл за 1:0 в 27-та минута.

За Димарко това бе трета вкарана дузпа в турнира от общо четири гола за Италия. След час игра Димарко вкара и четвъртия си гол, този път от пряк свободен ъгъл около дъгата в горния вратарски ъгъл – 2:0 за адзурите от две статични ситуации.

Британците бяха обезверени, но в последните минути нещастен рикошет от Алберто Пики след корнер се превърна в автогол за 2:1, ала воденият от Паоло Ваноли тим удържа успеха и отива на финал.

Лошата новина за Италия е, че героят Димарко се контузи в края и бе заменен принудително, а участието му в мача за европейската титла е под въпрос.

Мениджърът на Челси е №1 за месеца

Енцо Мареска без конкуренция през септември във Висшата лига

ФА на Англия започна преговори с Тухел

"Трите лъва" ще имат нов селекционер, няма да е Лий Карали

Почина бивш халф на Ливърпул

На "Анфилд" тъжат за някогашен футболист от тима на Бил Шенкли

Гърция ликува на "Уембли" в памет на Балдок (ВИДЕО)

Павлидис посвети гола срещу Англия на починалия защитник

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)