2. - Англия
  3. Ливърпул си тръгна с трите точки след гостуването на Борнемут (ВИДЕО)

Ливърпул си тръгна с трите точки след гостуването на Борнемут (ВИДЕО)

Фирмино и Стъридж бяха точни за мърсисайдци, Джошуа Кинг се отчете за "черешките"

Ливърпул спечели с 2:1 гостуването на Борнемут в двубой от 34-ия кръг в Премиършип. Мърсисайдци откриха резултата в 41-ата минута с гол на Фирмино, а Стъридж удвои в добавеното време (45+2`). В края на втората част Джошуа Кинг върна напрежението в мача, но футболистите на Юрген Клоп успяха да задържат положителния резултат. Дебют на вратата на Ливърпул направи Дани Уорд, който с отличните си изяви имаше основна заслуга за спечелването на трите точки в срещата.

Двубоят започна отлично за мърсисайдци, които имаха шанс да открият резултата още в 3-ата минута, но Стъридж не успя да преодолее вратаря на Борнемут. Добра възможност имаше и Шей Оджо в 23-ата, но ударът му бе отразен от Боруц, след което и Конър Рандал на два пъти не насочи добре топката.

В 41-ата минута Даниел Стъридж опита да изненада вратаря на домакините с техничен удар с петичка, но Боруц бе на мястото си и успя да отрази, при последвалата добавка на Фирмино полският страж нямаше шанс да се намеси и Ливърпул поведе в резултата.

В добавеното време Джордан Айб центрира в полето на „черешките” от фаул, Даниел Стъридж спечели въздушната битка с бранител и насочи кълбото в долния десен ъгъл за 2:0.

След почивката гостите можеха бързо да направят резултата класически, но този път след удар на Стъридж гредата се оказа помощник за Борнемут.

Джошуа Кинг опита да вгорчи дебюта на Дани Уорд на вратата на Ливърпул, но уелсецът се намеси отлично в 66-ата, а при удар на резервата Грабан в 83-ата показа страхотен рефлекс и изчисти миг преди кълбото да влети в мрежата.

Малко преди края на редовното време Стъридж имаше малшанса да нацели сглобката на вратата, а минута по-късно отново от добра позиция стреля над вратата.

В добавеното време домакините засилиха натиска и усилията им бяха възнаградени. В 93-ата минута Джошуа Кинг овладя добре в наказателното поле и с плътен шут намали на 1:2.

В последната минута Борнемут организра опасна атака, но за щастие на гостуващия тим Стийв Кук не намери целта при изстрел с глава.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)