2. - Англия
  3. ОБЗОР: Кристъл Палас нокаутира Сити на "Етихад" (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Кристъл Палас нокаутира Сити на "Етихад" (РЕПОРТАЖИ)

Челси също допусна загуба у дома, вижте всички резултати от играните мачове!

Кристъл Палас сътвори една от най-големите изненади от началото на сезона във Висшата лига, побеждавайки с 3:2 шампиона на Англия – Манчестър Сити. Подвигът бе постигнат след попадения на Шлуп, Тоунсънд и Миливоевич. За „гражданите” точни бяха  Гюндоган и Де Бройне. Така Сити инкасира втората си загуба от началото на кампанията в Премиър лийг и вече е на 4 точки от лидера Ливърпул.

Сити започна ударно срещата и набързо създаде няколко добри голови положения. Гуаита спаси опасен удар на Делф, който бе насочен към горния десен ъгъл, а няколко минути след това Отаменди засече центриране от корнер на Сане, но топката бе изчистена почти от голлинията.

В 27-ата натискът на домакините даде резултат. Делф направи отличен пас за Гюндоган, който бе оставен непокрит и с глава прати в мрежата за 1:0.

С една от първите си атаки гостите стигнаха до изравняване. В 33-ата Макартър подаде на Шлуп, който проби в пеналта и с техничен диагонален удар изравни.

Само две по-късно обратът стана пълен.  Таунсенд засече от воле изчистена топка и прати неспасяемо в горния ляв ъгъл за 2:1.

„Гражданите” опитаха всичко да изравнят до края на първата част, но така и не стигнаха до нов гол.

В 51-ата Таунсенд засече с глава центриране на Заха, но топката се отби в гредата. Кълбото попадна в Майер, който бе фаулиран от Кайл Уокър. Реферът отсъди дузпа, която бе изпълнена точно от Миливоевич – 3:1 за Палас.

През второто полувреме Де Бройне влезе на мястото на Делф и в 85-ата намали изоставането на своя тим на 2:3, но „гражданите” така и не успяха да стигнат до точката в двубоя и допуснаха втора загуба за сезона.

Челси също допусна изненадващо поражение, като отстъпи на "Стамфорд Бридж" с 0:1 пред Лестър. "Лисиците" спечелиха мача от 18-ия кръг след гол на Джейми Варди в 51-ата минута.

Борнемът записа чист успех с 2:0 над Брайтън, а Саутхемтън срази като гост Хъдърсфийд.

Уотфорд победи с 2:0 Уест Хем, а Нюкасъл и Фулъм играха 90 минути без да си отбележат и поделиха точките.

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)