2. - Англия
  3. Саутхемптън се промъкна на 1/2-финал за ФА Къп

Саутхемптън се промъкна на 1/2-финал за ФА Къп

"Светците" изпуснаха и дузпа

Саутхемптън се класира за 1/2-финалите на ФА Къп, след като спечели с 2:0 гостуването си на Уигън. Попадениията отбелязаха Пиер-Емил Хойберг (62) и Седрик Соарес (90). Срещата беte дебют за Марк Хюз начело на "светците".

В топ 4 на надпреварата Саутхънптън ще прави компания на Тотнъм и Манчестър Юнайтед, които се класираха вчера, а по-късно днес Челси гостува на Лестър.

Преди почивката Уигън доминираше и пропусна няколко добри възможности.

"Светците" поведоха в 62-ата минута. Хойберг беше оставен непокрит в наказателното поле на домакините и прати топката в мрежата след центриране от корнер - 0:1.

В 73-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа и зад топката застана Маноло Габиадини. Италианецът стреля силно към десния ъгъл, но вратарят на Уигън показа класа и майсторски спаси с една ръка.

Малко по-късно звездата на домакините Уил Грик пропусна чудесна възможност, тъй като се подхлъзна точно преди да отправи удар към вратата.

Соарес довърши домакините с попадението си в заключителните секунди на редовното време. Той преодоля защитник на Уигън, влезе в наказателното поле и се разписа с удар покрай вратаря.

Мениджърът на Челси е №1 за месеца

Енцо Мареска без конкуренция през септември във Висшата лига

ФА на Англия започна преговори с Тухел

"Трите лъва" ще имат нов селекционер, няма да е Лий Карали

Почина бивш халф на Ливърпул

На "Анфилд" тъжат за някогашен футболист от тима на Бил Шенкли

Гърция ликува на "Уембли" в памет на Балдок (ВИДЕО)

Павлидис посвети гола срещу Англия на починалия защитник

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)